Laureates

Academy Professor Prize and Programme

Maurits Allessie (fysiologie, Cardiovascular Research Institute Maastricht van de Universiteit Maastricht)

2003 - 2008

Mieke Bal (theoretische literatuurwetenschap en vrouwenstudies, Universiteit van Amsterdam)

2005 - 2010

René Bernards (moleculaire oncologie, Nederlandse Kanker Instituut in Amsterdam en Universiteit Utrecht)

since 2013

Eric Bergshoeff (theoretische natuurkunde, Rijksuniversiteit Groningen)

since 2010

Dorret Boomsma (biologische psychologie, Vrije Universiteit)

since 2014

Bert Brunekreef (milieu-epidemiologie, Universiteit Utrecht)

since 2009

Harry Büller (vasculaire geneeskunde, Universiteit van Amsterdam)  

since 2008 

Bram Buunk (sociale psychologie, Rijksuniversiteit Groningen)

2005 - 2010

Bob ten Cate (experimentele preventieve tandheelkunde, Universiteit van Amsterdam)

since 2007

Hans Clevers (medical genetics, Universiteit Utrecht, Hubrecht Institute)

since 2016

Sierd Cloetingh (tektoniek, Vrije Universiteit Amsterdam)

since 2006

Cees Dekker (biofysica, Technische Universiteit Delft)

since 2015

Ewine van Dishoeck (astrofysica, Universiteit Leiden)

since 2012

Hans Duistermaat (wiskunde)

 

Paul Emmelkamp (klinische psychologie, Universiteit van Amsterdam)

since 2006

Ben Feringa (synthetische organische chemie, Rijksuniversiteit Groningen)

since 2008

Rienk van Grondelle (biofysica, Vrije Universiteit Amsterdam)

since 2009

Frank Grosveld (moleculaire celbiologie, Erasmus Universiteit Rotterdam)

since 2008

Peter Hagoort (cognitieve neurowetenschappen, Radboud Universiteit Nijmegen)

since 2012

Jan Hoeijmakers (moleculaire genetica, Erasmus MC)

since 2011

Gerard 't Hooft (theoretische fysica, Universiteit Utrecht)

2003 - 2008

Paul Hooykaas (moleculaire genetica, Universiteit Leiden)

since 2009

Rik Huiskes (biomedical engineering)

 

Martijn Katan  (voedingsleer, Vrije Universiteit Amsterdam)

2005 - 2010

Michiel van der Klis (sterrenkunde, Universiteit van Amsterdam)

since 2010

Ron de Kloet (neurowetenschappen en endocrinologie, Universiteit Leiden & LUMC)

2004 - 2009

Tijn Kortmann (staatsrecht en algemene staatsleer)

 

Daan Kromhout (volksgezondheidsonderzoek, Wageningen Universiteit en Researchcentrum)

since 2009

Joep Leerssen (moderne Europese letterkunde, Universiteit van Amsterdam)

since 2010

Henk Lekkerkerker (fysische chemie, Universiteit Utrecht)

2005 - 2010

Hendrik Lenstra (fundamentele en toepassingsgerichte wiskunde, Universiteit Leiden)

since 2007

Bert Meijer (organische chemie, Technische Universiteit Eindhoven)

since 2014

Birgit Meyer (religiewetenschappen en antropologie, Universiteit Utrecht)

since 2015

George Miley (astronomie, Universiteit Leiden en wetenschappelijk directeur van de Leidse Sterrewacht)

2003 - 2008

Pieter Muysken (algemene taalwetenschap, Radboud Universiteit Nijmegen)

since 2007

Roeland Nolte (organische chemie, Radboud Universiteit Nijmegen)

2003 - 2008

Hans Oerlemans (meteorologie, Universiteit Utrecht)

since 2007

Franz Palm (econometrie, Universiteit Maastricht)

2005 - 2010

Dirkje Postma (pathofysiologie van de ademhaling, Rijksuniversiteit Groningen)

since 2007

Wil Roebroeks (paleolithische archeologie, Universiteit Leiden)

since 2013

Maurice Sabelis (populatiebiologie)

Rutger van Santen (anorganische chemie, katalyse, theoretische chemie, Technische Universiteit Eindhoven)

2004 - 2009

Gün Semin (sociale psychologie, Vrije Universiteit Amsterdam)

2003 - 2008

Ineke Sluiter (Greek Language and Literature, Leiden University)

since 2016

Andrew Tanenbaum (informatica, Vrije Universiteit Amsterdam)

2004 - 2009

Jan Vandenbroucke (klinische epidemiologie, Leids Universitair Medisch Centrum van de Universiteit Leiden)

since 2006

Liesbeth de Vries (medische oncologie, Rijksuniversiteit Groningen)

since 2010

Pierre de Wit (moleculaire fytopathologie, Wageningen Universiteit)

since 2008

Jan Luiten van Zanden (geschiedenis van de wereldeconomie, Universiteit Utrecht)

since 2011